داستان نانوزیت

داستان برند ما  یعنی "نانوزیت" به زمان‌های دوری برمی گرده که  ، یک جوان پرشور و پر از  اشتیاق، توی سرش  ،  اهداف و آرزوهایی داشت و می دون ست برای تحقق این اهداف  باید تلاش کنه و در مسیرهای سختی قرار به گیره  . محمد می دون ست که باید سخت  تلاش کنه و تجربه کسب کنه. به همین سبب تصمیم گرفت، بعد از یک ده تجربه در شرکت‌های مختلف کوچک و بزرگ،مسیر کسب‌وکارش را به‌صورت حرفه‌ای تغییر بده و اولین گام‌های بزرگ کسب‌وکارش را بردارِ ....  

محمد  داستان ما بعد از اتمام تحصیلات خودش در رشته مهندسی وارد بازار کاری شده بود که اصلاً مرتبط با رشته تحصیلش نبود ، مثل خیلی‌های دی گه،  عاشق حل کردن مشکلات بود، ساده و سخت‌کوش، خنده‌رو و مهربان، و فقط به کاری که به اومحول می‌شد فکر می‌کرد، که چه طور باید کار ، با بالاترین کیفیت ممکنه انجام  بده ... همیشه برای محمد "وجدان کاری" و "تعهد" مهم‌ترین فاکتورهای زندگی و کارش به حساب می او مد.

محمد عاشق  این بود که مشتری هاش  از خرید خودشان رضایت کامل داشته باشند، چون معتقد بود، که خنده مشتری و رضایتش دنیا می ارزه ... هیچ‌وقت یاد ندارم با مشتری  بحث کنه، عاشق ارتباطات با مردم بود.  معمولاً خیلی سخت عصبانی می‌شد،  با حوصله بود و با دقت به حرف های مشتریها گوش می داد. و با درک نیاز مشتری و نوع خواسته ، مشتری  را به سمت درست هدایت می کرد، این ویژگی های محمد باعث شده بود که خیلی دوست پیداکنه. جالبِ بدونید فامیلش خرسندی بود. دقیقاً عین رفتارش ، هویت داشت.

محمد خرسندی، همیشه سعی می‌کرد با کسب، دانش و مهارت لازم و بکار بردن تجربه‌هایی از کسب‌وکار های قبلی کسب شده  ، رو به جلو پیش بره و از تجربه‌های ارزشمندش  برای هدایت و راهنمایی مشتری هاش استفاده کنه، بر همین اساس،تصمیم گرفت که همراه با کار کردن، تحصیلات تکمیلی خودش را در  رشته بازاریابی و فروش و مهارت‌های کسب و کار  روز به روز بالا به بره تا بتونه همزمان با کار کردن، از علم روز فروش و بازاریابی هم بهره‌مند باشِ.

رسالت محمد خرسندی در طی این سال‌ها در اولویت های زیر خلاصه‌ شده :

  •  خواسته مشتری بر اساس نیازی که دارِ تأمین به شه.
  • مشتری باید به بهترین نتیجه‌ای که از خریدش کرده به رسه.
  •  پولش را بیهوده برای اطلاعات نادرست از دست نده.
  •  زمان مشتری ارزشمندِ
  •  مشتری باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز اصلی خودش دست پیدا کنه.

همه این تلاش‌ها و سختی‌های فراوان باعث شد تا محمد خرسندی فارغ از همه سختی‌ها و گرفتاری‌ها اولین شرکت خودش را در سال 1394 راه‌اندازی کنه و اولین محصول خودش رادر سال 1395 به نام محصول آب‌بندی p100  به بازار عرضه کنه. تو این سال‌هاکه خیلی هم دور نیست، تجربه شراکت برای محمد خرسندی و شرکتش گران تمام شد.  و منجر به این شد تا تجربه‌ای گران‌بها از این ناکامی و اعتماد به‌دست بی آره، و  این شد که " نانوزیت " متولد شد.

می خواهم برایتان از نام و انتخاب نام نانوزیت و معنای آن بگویم ؟

برای اینکه شما بدونید چرا این اسم انتخاب شد بیاییم، کمی با فلسفه انتخاب نانوزیت آشنا بشید،  " نانوزیت ": مشتمل بر دو کلمه است، (نانو) و  (زیت) می‌باشد.

نانو:  یک پیشوند علمی است که به معنی یک میلیاردم یک مولکولِ (مقیاسی بسیار کوچک)، که  در آن اتم‌ها باهم ترکیب‌شده ومولکول‌ها روی هم اثر متقابل دارند. دراین  حال، اتم‌ها و ذرات رفتاری غیرمتعارف را از خود به نمایش می‌گذارند و  قابلیت‌های ویژه‌ای در خواص مواد ایجاد می شه. دقیقاً مثل محصولات نانوزیت که عمدتا این ویژگی بارز درون آنها بکار برده شده.

حالا بریم سراغ کلمه دوم یعنی "زیت": این لغت برگرفته از کلمه مقدس و آسمانی زیتون است، خوب همانطور که می دونید ، زادگاه زیتون در مدیترانه بوده، و محصولی بی‌نظیره که هزاران هزار خاصیت داره و درگذشته های  دور  و تا به امروز بی‌شمار روایت‌ها از خواصش شنیده‌ایم. درگذشته دور ، از روغن زیتون برای سوزاندن و روشنایی استفاده می‌شد ، در برخی از سرزمین‌های دور برای تسکین درد و ماساژ و در هنگام نیش‌زدگی حشراتی مثل عقرب و زنبور  هم به عنوان خمیر  استفاده  می‌شد، رفته‌رفته تأثیرات بل قوه زیتون در سرزمین‌های مختلف کشف‌شده  و تأثیر و  استفاده از این دانه روغنی گسترده‌تر شده  به‌نحوی که ازآن با خاصیت‌های فراوانی که دارد، در علوم مختلف یاد می‌شد. علت انتخاب کلمه "زیت" دقیقاً همین ویژگی‌ها بوده، منحصر بودن، و خاص بودن و پر کاربردی بودن محصولاتی که قرارِ با  این نام تولید به شه.یعنی "نانوزیت"

... همان‌طور که گفتیم اولین محصول نانوزیت در سال 1395 تولید شد و بعدها به محصول N100 تغییر نام داد. این‌ یک محصول پرکاربرد ساختمانی است که برپایه رزین‌های کو پلیمری ساخته شده و که با فن آوری نانو به ساختار خاص و ویژگی های کاربردی متفاوتی درونش ایجاد شده ، استفاده از این محصول در انواع ملاط های ساختمانی ویژگی‌های بسیار خاصی را به مواد ترکیب‌شده اضافه می کنه، مثل ضدآب شدن، مثل مقاومت به رطوبت، و بالا رفتن قدرت چسبندگی در ملاطهای ساختمانی مثل گچ ، سیمان ، حتی کاه گل  و کلاً یک محصول آچارفرانسه برای کارهای بنایی به حساب می یاد.

محصول دوم نانوزیت زمانی خلق شد که کشور ما در گیر پاندمی کرونا شده بود (اواخر سال 89 و اوایل سال 90 ). ما با استفاده نانو ذرات نقره و ترکیب این مواد با آب دیونیزه و کمی الکل به محصولی بینظیر دسته پیدا کرده بودیم. ناگفته نماند که استفاده از این محصول در کشورهای آمریکایی در پیشتر ها مرسوم بود و از گذشته برای درمان زخم های باز در مقالات علمی مختلف نام برده شده بود ، و حتی با دوز های مختلف در آمریکا تولید و در  ضد عفونی کننده های محیطی ازش استفاده میشد .

ما هم با تحقیقات فراوانی که در کشورهای مختلف انجام داده بودیم سعی کردیم بهترین محصول را به بازار داخلی خودمون عرضه کنیم . و خوب اصلا فکر نمی کردیم که ذهنیت مردم بیشتر به استفاده از الکله و متاسفانه کسانی هم بودند که  آب را جای این مواد به فروش می رسودند و این کار ما را خیلی سخت کرده بود ، و ما را  چالش هایی برای عرضه این محصول روبرو کرده بود  . البته ناگفته نماند ، دم آزمایشگاه هایی که با ما همکاری داشتند گرم ، چون تست کردن محصول در اون شرایط واقعا سخت و دشوار بود . خوشبختانه این محصول بعد از هر آزمایش با سربلندی ، نتایج چشم گیری را به ما نشون می داد ، حتی آزمایشگاه ها از این نتایج تعجب می کردند و جالبش اینجا بود ، که خودشون مشتری ما می شدند . البته ناگفته نماند که اون موقع چند نفر هم می خواستند ما را با شگردهایی بی آبرو کنند و حتی از ما اخاذی کنند . ولی ما با نتایج بدست آمده  آزمایشگاهی جواب محکمی به اون هادادیم.

در اصل ویژگی بارز محلول آنتی باکتری نانوزیت این بود ، که روی سطوح ماندگاری بالایی داشت و خاصیت ضد باکتری اون تا سه روز پایدار بود و این یعنی مصرف کمتر الکل ، حسن بالای دیگه اش این بود که اصلا بوی تندی نداشت و برای کسانی که به الکل حساسیت داشتند مناسب بود . سرتون درد نیارم ما نتونستیم برای این محصول به این خوبی از طرف ارگان ها حمایت بشیم که واقعا جای تاسف داشت . به همین سبب به کمک یکی ازدوستان عزیزم که دکترای داروسازی داشت به نام آرمن ، حق امتیاز این محصول را به کشور ارمنستان واگذار کردیم . و خوب این هم برای ما موفقیتی بزرگ محسوب میشد .

 بعد از تمامی این اتفاقات تلخ و شیرین ، ما تمرکز خودمون را روی محصولاتی گذاشتیم  که بیشتر در حوزه مصارف خانگی کاربرد داشتند و عمدتا برای سطوح خانگی قابل استفاده هستند و البته میشه ازشون به عنوان پاک کننده های صنعتی هم استفاده نمود ، چون ویژگی های خاصی با فن آوری نانو برایشان ایجاد شده است ، یکی از ویژگی خوب این محصولات غلیظ بودن اون ها است . و متناسب با نیاز محیط و سطح آلودگی محیط، محصول را با کمی آب مخلوط نموده و میتونه اون تمیزی را برای محیط فراهم کنه . و خوب مهمترین هدف ما تو این بخش کمک به اقتصاد خانواده ها بوده ، چون از نظر اقتصادی یک محصول غلیظ می تونه خیلی با صرفه تر باشه . این محصولات ویژگی های خاصی دیگه ای هم دارند ، مهترین بخش این محصولات ، انتخاب اصل وبنیان اون هاست ، که بر پایه مواد آلی و معدنی است که در طبیعت وجود داره ، پس میشه گفت محصولات نانوزیت یک جورایی از دل طبیعت بر اومدند  و این عامل بسیار مهمی برای حفظ طبیعت ما به حساب می یاد  ، یکی دیگه از ویژگی های بارز این محصولات خانگی ، استفاده از اسانس های 100 درصد طبیعی است . با اینکه این اسانس ها خیلی گران هستند ، ولی خاصیت های بیشماری دارند که مفصل در هر محصول به آن ها اشاره شده است .

ما همیشه دوست داریم یک کار خاص انجام بدیم که هیچ شرکتی جرات انجامش  نداشته باشه ، این مهمترین ویژگی محصولات ما نسبت به رقباست ، و یک چیز دیگه که قطعا ما را از باقی محصولات و رقبا جدا میکنه اینه که ما برای همه محصولات تولید شده  گارانتی بازگشت وجه داریم که مفصلا  تو بخش خدمات و گارانتی  توضیح داده شده است.

از اون جایی که کیفیت یک از شاخصه های مهم در کسب و کار ماست سعی میکنیم تولید خودمان را محدود و بر اساس سفارشات انجام بدهیم  ،  ما محصولات تولید شده را همه جا پخش نمی کنیم . یکی اش فرمول های انحصاری و خاصی است ، که داریم  . و خوب مهمترین عامل اینه که مشتری های ما هم خاص هستند و این برای ما مهمترین فاکتور به حساب می یاد .

اگر به خواهم راجع به محصولات توضیحی خدمت شما عزیزان بدهم . باید بگم که ما برای بخش های مختلفی محصول داریم . از محصولات رنج خانگی گرفته تا صنعتی و ساختمانی . که خوب هر بخش از این تولیدات در جاهای مختلفی ازایران عزیزمون تولید میشه . در زمینه محصولات خانگی فعلا چند محصول پر کاربرد بیشتر نداریم . که قطعا کدبانوهای ما میتونند با تهیه این محصولات ، به نتایج بسیار خوبی در امر نظافت دست پیدا کنند . و خوب در این میان هم ، اگر نظر و ایده ای داشته باشند با کمال میل استقبال میکنیم  . چون محصول مال اونهاست و اون ها هستند که با محصول سر و کار دارند  ، نه اینکه ما صرفا یک چیزی تولید کرده باشیم و اون ها مجبور به استفاده باشند .

 ما برای این بخش از کارمون از تمام خانم های ایرانی خلاق ، که ایده های خوبی توی این زمینه دارند و  فکر میکنند محصول پیشنهادی شون به درد همه خانم ها ایران وجهان می خوره دعوت میکنیم . تا از طریق بخش ایده های سایت ، نظرات و ای کاش های خودشون رو با ما مطرح کنند .  ما این پیشنهادها را بررسی  و محصولات تولید شده را به صورت کاملا رایگان براشون ارسال میکنیم . و اگر محصول از نظر اون ها تایید شد و ما هم امکان تولیدش  را داشتیم  ، این ایده اون ها را به نام خودشان روی محصول ثبت میکنیم . و البته که برای این دسته عزیزان شرایط و آفر های ویژه ای خواهیم داشت .

مخلص کلام این که ما همیشه به نفع جیب شما و مشتری هامون کار میکنیم. چون سود اونها سود ما خواهد بود و اینکار خودش کلی خیر و برکت برای کسب و کار ما به همراه خواهد داشت. به قول جناب محمد خرسندی خالق برند نانوزیت ،  که همیشه میگه مشتری برای پولی که به ما پرداخت میکنه زحمت زیادی کشیده و ما باید با انصاف بهترین محصولمون را به مشتری تقدیم کنیم .  اون هم با احترام و با عشق و علاقه .