آیا جمع شدن جرم ها و آلودگی ها روی سطح موتور خودرو باعث نقص در عملکرد موتور می گردد؟
بله. از لحاظ علمی این جرم ها و چربی ها و آلودگی هایی که بر روی موتور خودرو جمع شده اند به مرور زمان افزایش حجم این آلودگی ها منجر به حبس دما در موتور خودرو می گردد بدین صورت که دما نمی تواند براحتی بین قسمت های مختلف پخش شود و حرکت کند, درنتیجه در اثر کارکرد موتور, حرارت درون موتور حبس می گردد, که همین امر باعث استهلاک بیشتر و سریع تر قطعات موتور خودرو می گردد و برای رفع این استهلاک راننده باید متحمل خسارات بیشتری شود.

نکته دیگر اینکه این جرم ها و چربی های سیاه رنگی که بر روی سطح موتور جمع می شوند از مشقات مواد نفتی هستند, که خاصیت احتراق پذیری بالایی دارند در نتیجه, در زمان بروز حادثه آتش سوزی, همین جرم ها و آلودگی ها می توانند به بیشتر شدن حریق دامن بزنند و خسارات بیشتری را به بار بیاورند.

موتور خودروی کثیف و جرم گرفته قبل از تمیز کردنپس با مواردی که بیان شد این را متوجه شدیم که تمیز کردن و تمیز نگه داشتن موتور خودرو مانند قسمت های دیگر خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا این نکته را هم در نظر داشته باشید, نباید این تمیز نمودن به هر طریقی و با هر ماده ای انجام شود که خود همین موضوع میتواند خسارات زیادی را به موتور خودروی شما وارد نماید.

موتور خودرو قوای محرکه  و قلب خودروی شماست, که در صورت آسیب, خودروی شما دیگر قادر به حرکت نیست درست مانند بدن انسان. در جهت اهمیت مواد شوینده ای که در شستشوی موتور خودرو ممکن است بکار برده شوند و آسیب زا باشند , این موارد را ذکر می نماییم.تمیز کردن سطح موتور خودرو با موتور شوی

چه موادی در شستشوی موتور خودرو باعث آسیب بیشتر آن می گردند؟

استفاده از مواد شوینده نامناسب و پاشش مستقیم و بافشار آب باعث از بین رفتن قطعاتی مانند کویل، دلکو، شمع‌ها، سیستمABS، سیستم تزریق سوخت و سنسورهای الکتریکی می‌شود. مواد شوینده ای که آسیب زا هستند شامل شامپو , مایع ظرفشویی , پودر لباس شویی و سایر شوینده ها و یا حتی نفت, بنزین و تینر فوری که برای تمیز نمودن موتور خودرو استفاده می گردند نه تنها مناسب نمی باشند بلکه باعث آسیب و خرابی بیشتر نیز می گردند.
شستشوی موتور خودرو یک بار در سال ضرورت دارد. با توجه به مواردی که بیان شد برای شستشوی موتور خودرو باید از روش و موادی استفاده نماییم که هیچ گونه آسیبی به موتور خودرو و قطعات پلاستیکی و الکتریکی آن وارد نگردد. در قسمت راهکار ویژه بهترین روش را برایتان خواهیم گفت.
پاشش مستقیم و با فشار آب روی موتور خودرو برای شستشو

بهترین روش و ماده شوینده برای تمیز کردن موتور خودرو

در روش راهکار ویژه چیزی که شما را شگفت زده خواهد کرد و از هر گونه سختی مراحل شستشوی موتور رها می کند و براحتی خودتان می توانید بدون حضور یک فرد فنی اینکار را در زمانی کوتاه انجام دهید و دیگر نیازی ندارید قطعات الکتریکی و پلاستیکی موتور خودرو را قبل از شستشو بپوشانید و یا حتی بعضی قسمت ها را جدا نمایید و نگران آسیب رسیدن به قسمت های حساس موتور باشید.

با پیشرفت تکنولوژی نانو محصولی بر پایه علم نانو ذرات طراحی و تولید شده است به نام موتور شوی نانوزیت که براحتی می توانید به کیفیت بالای این محصول اعتماد نمایید و با خیالی آسوده استفاده نمایید. علاوه بر  قدرت پاک کنندگی بالای این محصول, از آنجایی که در ساخت و طراحی این محصول از نانو ذرات استفاده گردیده است از قطعات داخلی خودرو هم محافظت می کند و همچنین به سیستم الکتریکی موتور آسیبی وارد نمی کند, چون موتور شوی مایع نانوزیت غیر اسیدی می باشد پس حتی از فرسودگی شلنگ ها و قطعات لاستیکی خودرو هم جلوگیری می نماید.
 در روش استفاده از این محصول تنها کافی است بعد از خنک شدن کامل موتور, محلول موتور شوی نانوزیت را تکان دهید و روی محل مورد نظر اسپری نمایید و بعد از اینکه تمام سطح را کامل پوشش داده شد کمی صبر کنید و سپس با دستمال و یا آب محل مورد نظر را بشویید.

شستشوی سطح موتور خودرو با موتور شوی نانو