عایق کاری نامناسب سرویس بهداشتی و حمام

در بسیاری از مواقع عایق بندی نامناسب سرویس های بهداشتی مشکلات فراوانی را برای ساکنین منازل ایجاد میکند. وقتی مورد را با دقت بیشتری پیگیری می کنید, متوجه می شوید که درزهایی میان  کاشی و سرامیک های نصب شده به وجود آمده اند.(یعنی درزها یا بندها باز هستند و یا ترک هایی دارند که به راحتی آب از لابلای آنها عبور کرده و به لایه های زیرین و یا دیوارها می رسند), که موجب نشت نم و رطوبت و یا در مراحل حادتر ریزش آب و حتی تخریب را به همراه دارد.

بند کشی صحیح درز بین کاشی و سرامیکیکی از عوامل ایجاد این درزها نشت طبیعی در بنای ساختمان است.البته عوامل دیگری نیز در این زمینه نقش دارند، به طور مثال عدم انتخاب صحیح مواد و مصالح، عدم اجرای صحیح نقشه های طراحی شده و یا عدم استفاده از مواد عایق بندی بی کیفیت در ساختمان.همه این موارد به تنهایی میتوانند مشکل ساز شوند ولی، یکی از مهترین این عوامل عدم استفاده از مواد عایق بندی درست و عدم اجرای صحیح  مواد عایق بندی بروی محصولات ساختمانی همچون آجر, سیمان و یا گچ می باشد.قطع به یقین، بالا رفتن هزینه های ساخت و ساز و گران شدن برخی از محصولات عایق بندی باعث شده است تا شاید کمترین استانداردها هم در برخی از ساختمان ها رعایت نشود.

نشتی نم و رطوبت سرویس بهداشتی و حمام به دیوار مجاور

نشتی نم و رطوبت سرویس بهداشتی و حمام به دیوار مجاور حال از خود می پرسید که چه باید کرد؟ انتخاب صحیح چیست؟ اینجاست که دست به کار می شوید و اولین ماده قابل دسترس به ذهن شما خطور می کند ؟!"سیمان".یکی از پرکاربردترین مواد و مصالح در ساختمان.برخی نیز از ترکیباتی مانند سیمان و پودرسنگ استفاده  میکنند و نمیدانند این ها هیچ کدام  قادر به حل این مشکل نیستند. ما به شما راه درست را آموزش می دهیم و می گوییم چه راه هایی را می توان برای این مساله انجام دهید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.این را بدانید ترکیب پودر سنگ و سیمان و آب بعد از مدتی دچار فرسایش شده و مجدد مشکل قبلی را برای شما تکرار می کند و فقط شما به مدت محدودی این مشکل را رفع نموده اید.یاد آوری می کنم که نظافت با وسواس بسیاری از کدبانوهای ایرانی در استفاده از مواد جرم گیر و یا مواد اسیدی پاک کننده نیز باعث بروز بسیاری از این آسیب ها نیز هست.

نشتی نم و رطوبت سرویس بهداشتی و حمام به طبقات زیرین

نشتی نم و رطوبت سرویس بهداشتی و حمام به طبقات زیرینبا پیشرفت تکنولوژی و فناوری نانو محصولاتی در زمینه های مختلف با استفاده از نانو ذرات تولید شده است که به رفع مشکلات در صنایع و زمینه های گوناگون کمک کرده است.در زمینه عایق بندی سرویس های بهداشتی و حمام نیز محصولی بر پایه نانو ذرات به نام پلیمر عایق سفید رابرسیل نانوزیت تولید شده است که به هیچ وجه آن مشکلات استفاده از مواد قبلی که برایتان توضیح دادیم را دیگر ندارد و ما در این جا روش صحیح  استفاده از عایق  rubber seal نانوزیت را به شما آموزش می دهیم و راهکارهایی را به شما پیشنهاد می دهیم که قطعا در کسب نتایج بارها و بارها تایید شده و مشکلات آب بندی بسیاری را حل کرده است.پس با دقت این مطالب را خوانده و اجرا کنید.

روش صحیح عایق بندی سرویس های بهداشتی و حمام با عایق سفید رابرسیل نانوزیت:

  • ابتدا بندهای سست را با یک کاردک  تیز، جدا و تمیز نمایید.به نحوی که فضای ما بین کاشی ها خالی شوند.سپس بندها را توسط یک قلمو تمیز کرده و خاک موجود در آن ها را خالی نمایید.                  .
  • در این مرحله پیشنهاد می کنیم از رزین رابرسیل نانوزیت برای عایق بندی اولیه استفاده کنید.عایق سفید رابرسیل را درون یک ظرف تمیز ریخته یک برابر با آب رقیق نموده و داخل درزها بریزید.در ساخت این محصول از موادی به نام لاتکس استفاده شده که از شیره طبیعی درختان گرفته شده است و بعد از خشک شدن به یک بافت ضد آب تبدیل می شود.
  • اجازه دهید این ماده داخل بندها نفوذ کند.حداقل 2 ساعت صبر نمایید.
  • سپس یک مقدار مشخص، از رابرسیل حدود "200 گرم" را با مقداری سیمان سفید مخلوط  کرده به صورتی که مواد به شکل خامه ای در آید.سپس بند ها را پر نمایید.در این قسمت میتوانید از پودر سیلیس دانه شکری نیز استفاده نمایید.این عمل باعث می شود که سیمان با پلیمر های رابرسیل یک پیوند قوی را تشکیل داده و مانع عبور آب از میان مولکولها گردد.
  • بعد از بند کشی اجازه دهید تا مواد اعمال شده کاملا خشک شوند و بعد از 24 ساعت میتوانید بدون اینکه نگران باشید از محیط مورد نظر استفاده نمایید.

خانم های ایرانی توصیه های زیر را جدی بگیرید:

  •      به هیج وجه از مواد شوینده شیمیایی اسیدی استفاده نشود.
  •      برای تمیز کردن و نظافت بهتر است از وایتکس رقیق شده استفاده نمایید.
  •      بعد از شستشو شرایط را برای تبخیر آب موجود در محیط محیا نمایید.(روشن کردن هواکش)