مضرات و معایب شستشن خودرو با کارواش معمولی

در روش کارواش معمولی همانطور که می بینید حجم آب فروانی استفاده می شود و از آنجایی که کشور ما ایران چندین سال است بدلیل بارش های کم دچار کم آبی شدیدی شده است و ما به این موضوع هیچ توجهی نداریم و قدمی در راستای صرفه جویی در مصرف آب برنمی داریم, گویی که این حجم آب فروانی که در کارواش ها استفاده می شود برای همه ما نیست, تنها هزینه ای پرداخت می کنیم و در انتظار می نشینیم تا خودریمان را شسته و خشک شده و براق به ما تحویل دهند. 

از این مضرات هم بگذریم, کارواش معمولی به مرور زمان به رنگ خودروی شما آسیب می رساند و دلیل آن هم فشار بالای آب که در این روش استفاده می شود و حتما برایتان پیش آمده بعد از خروج از کارواش وقتی با دقت خودریتان را بررسی می نمایید متوجه یسری خط و خش ها و رنگ پریدگی ها در بعضی قسمت ها می شوید که یادتان نمی آید کجا و چطوری این اتفاق افتاده است.

شستن ماشین با دستگاه کارواش خانگی

مضرت سوم استفاده از کارواش معمولی که به مرور زمان ایجاد می شود آسیب به رنگ خودرو می باشد. چون لایه ای که از رنگ خودرو محافظت کند روی آن وجود ندارد و در نتیجه اشعه های مضر خورشید را جذب می کند و باعث کدر شدن و رنگ پریدگی رنگ بدنه خودرو می شود و از حالت براق بودن روز های اول خرید دیگر خبری نیست.

عده ای هم هستند که همچنان با استفاده از روش های سنتی یعنی همان یک سطل آب و دستمال برای شستشوی خودور خود استفاده می کنند. باید سپاس گذار این افراد باشیم که هنوز از این روش استفاده می کنند زیرا حداقل این افراد اگر از روش های جدید استفاده نمی کنند ولی به صرفه جویی در مصرف آب کمک بسیاری می کنند.

در توضیح کارواش های بدون آب این نکته را بدانید که این کاوراش ها به مدل ها و برند های مختلفی در دو دسته نانو و غیر نانو در بازار موجود می باشند.

کارواش غیر نانو

کارواش های غیر نانو همان مدل های تقلبی و چینی هستند که در بازار می بینید و استفاده از این نوع کارواش ها هیچ گونه لایه محافظی روی بدنه خودور ایجاد نمی کند و با جذب بیشتر اشعه های مضر خورشید رنگ خودور را آسیب پذیر تر می نماید. اینها دقیقا همان کارواش های بدون آب تقلبی غیر نانویی در بازار هستند که بعد از استفاده از آن شما هیچ درخشش و براق بودنی روی بدنه خودرو مشاهده نمی کنید و حتی گفته شده باعث ایجاد لک بیشتر هم  روی بدنه خودور شده اند.

کارواش نانو

حتما تا بحال کارواش هایی دیده اید که روی تابلو تبلیغاتی خود نوشته اند کارواش نانو. در کارواش های نانو از اسپری نانو و دستگاه بخار جهت تمیز نمودن خودور استفاده می شود. این روش مضرت بارزی ندارد کما این که در آن از مواد نانو نیز استفاده می شود منتها باز هم شما نیاز دارید برای استفاده از این روش به کارواش رفته و هزینه ای پرداخت نمایید تا با استفاده از دستگاه بخار که شما قطعا در منزل ندارید خودرویتان را تمیز نمایند.کارواش بخار نانو کارواش بدون آب نانو

حالا برویم سراغ کارواش بدون آب نانو و در اینجا پاسخ تمام سوالاتی که در قسمت اول پرسیده شد را بدهیم.

آیا در کارواش بدون آب حتی یک قطره آب هم مصرف نمیشود و نیاز نیست؟

کارواش بدون آب نانو همانطور که از نامش پیدا است در این روش ابدا از آب هیچ استفاده ای نمی شود حتی یک قطره و شما هیچ نیازی ندارید که قبل از استفاده از اسپری نانو برای زدودن گرد و غبار از آب استفاده نمایید. این روش کاملا خانگی است و مقرون بصرفه می باشد و شما با استفاده از یک اسپری نانو و دستمال میکروفایبر براحتی خودتان می توانید این کار را انجام دهید.پس اولین ویژگی قابل توجه در کارواش بدون آب نانو , عدم نیاز به مصرف آب و صرفه جویی در مصرف آب می باشد. به این صورت که شما تنها با یک لیتر از کارواش بدون آب نانو می توانید هفت الی ده مرتبه یک خودوری سایز متوسط را تمیز نمایید و این باعث صرفه جویی در مصرف حدود هزار تا هزار و پانصد لیتر آب شرب خانگی می شود.تمیز کردن بدنه خودرو بدون آب تنها با شوینده نانو و دستمال میکروفایبر

از چه دستمال هایی در کارواش بدون آب استفاده میشود آیا نوع خاصی است؟

در کارواش بدون آب نانو از ذرات نانو که در حد نانومتر ریز هستند استفاده شده است.که با اسپری کردن این ماده بر روی بدنه خودرو مواد نانو بخاطر ریز بودنشان براحتی به زیر لکه ها و غبار روی خودرو نفوذ می کنند و این باعث می شود که شما تنها با یک دستمال به آسانی گرد و غبار را از روی بدنه پاک نمایید.دستمالی که برای زدودن و پاک کردن گرد و غبار بعد از اعمال اسپری نانو استفاده می شود حتما باید دستمال میکروفایبر باشد زیرا این دستمال ها با خاصیت ضد خشی که دارند بعد از استفاده هیچ گونه لکه ای روی بدنه ایجاد نمی کنند و همچنین این دستمال ها یکبار مصرف نیستند بلکه چندین بار مصرف هستند و شما براحتی می توانید آنها را بعد از استفاده بشویید و برای دفعات بعد نگهداری نمایید.استفاده از دستمال میکروفایبر برای تمیز کردن بدنه خودرو با مواد نانوآیا کارواش بدون آب دارای لایه بردار و پولیش می باشد؟

کارواش بدون آب نانو فاقد هر گونه مواد لایه بردار و پولیش می باشد چون استفاده از ماده ای که دارای لایه بردار و پولیش می باشد که حتما روی کالا ذکر شده است, شرایط خاص خود را دارد که باید فردی که مسلط به پولیش کاری است از آن استفاده کند. پس در این نوع هیچ گونه ماده لایه بردار و پولیشی بکار نرفته است.

پولیش بدنه خودرو با ابزار پولیش کاری

آیا کارواش بدون آب نانو از رنگ بدنه خودرو محافظت می کند؟

استفاده از کارواش بدون آب نانو باعث می شود لایه ای محافظ روی بدنه خودور بوجود بیاید که این لایه باعث عدم جذب اشعه های مضر خورشید می شود در نتیجه رنگ خودرو شما به هیچ وجه کدر نخواهد شد و از رنگ آن محافظت می شود.دلیل آن استفاده از صمغ در ترکیبات این ماده می باشد.محافظت از رنگ بدنه خودرو در برابر اشعه مضر نور خورشیدکارواش بدون آب نانو چگونه باعث براق شدن و درخشندگی بدنه خودرو می شود؟

بعد از استفاده بخاطر واکس موجود درون محصول خودوری شما بطور خاصی براق می شود و می درخشد و جالب است بدانید چون استفاده از مواد نانو در این محصول باعث می شود که میزان جذب گرد و غبار بر روی بدنه به مرور زمان کم شود در نتیجه ظاهر براق و درخشان خودور برای مدت طولانی حفظ می گردد. علاوه بر اینها با مداومت در استفاده از محصول به مرور زمان شما شاهد خاصیت آبگریزی و ضد لک و غبار بر روی بدنه خواهید بود.براقیت و درخشندگی بدنه خودرو با کارواش نانو